Pts. Ara 2nd, 2019

Sıfırdan SEO İle Para Kazanmak

5 min read

Hepinize merhaba arkadaşlar. Sıfırdan Seo ile para kazanmak , arama motoru optimizasyonu ile para kazanma ile ilgili internetten bir sürü makale var fakat ya bazıları güncelliğini yitirmiş yada seo dan haberleri olmayanların boş kelimeleriyle dolu. Bu yazıda seo nasıl yapılır, seo ile para kazanmak, arama motoru ile para kazanmak adına harika ve güncel tüyolar vereceğim. Öncelikle eğer bir web siteniz yoksa sıfırdan blog açarak para kazanmak başlıklı yazımı kesinlikle okumalısınız. Hali hazırda zaten bir bloğunuz varsa bu yazıyı okumaya devam edebilirsiniz. Bu yazı içerisinde bahsedeceğimiz konu başlıkları kısaca şunlar;

Sıfırdan SEO İle Para Kazanmak

Web site hızlandırma nedir? Web site hızlandırma nasıl yapılır?

 • Anahtar kelime analizi nedir? Anahtar kelime analizi nasıl yapılır?
 • Kullanıcı dostu görünüm
 • İçerik herşeydir!
 • Sitenize bir google kimliği edinin.
 • Backlink ağı oluşturun
 • Web site hızlandırma nedir? Web site hızlandırma nasıl yapılır?

SEO nasıl yapılır ile ilgili yukarıda başlıklardan ilk olarak web site hızlandırma nedir? Web site nasıl hızlandırılır? Konu başlığıyla yazımıza başlayalım… eğer googlede üst sıralara çıkmak istiyorsanız kesinlikle web siteniz çok hızlı olmalı aksi halde üst sıraları unutun, kimse yavaş bir site ile uğraşmaz, bu durumda ilk yapmanız gereken sitenizi olabildiğinde hızlandırmak olacaktır.

web sitenizin hızını ölçmek için Google’un site hızı ölçme aracından yararlanabilirsiniz. eğer sitenizin mobil veya masaüstü performansı 70’in altında ise web sitenize hızlandırma işlemi yapmanız gerekecektir.Peki web site hızlandırma nasıl yapılır? site hızlandırarak Google’da nasıl üst sıralara çıkılır?

 • Resimleri optimize etmek
  css, js ve sıkıştırmak
  cache eklentisi kurmak
  ıvır zıvırdan kaçınmak
  web sitesi hızlandırmak için resimleri optimize etmek

web sitelerinizi hızlandırmak için ilk yapmanız gereken eğer web sitenizde resimlere yer vermişseniz bu resimleri bilgisayarınızda dosya boyunu küçülterek geri yüklemelisiniz. ayrıca eğer resimlerin boyutu 1200×600 den büyükse veya 800×800 den büyükse resimleri maximum 800×800 veya 1200×600 boyutlarına getirmelisiniz. web site nasıl hızlandırılır sorusuna en en büyük cevaplardan biri olan resim optimizasyonu için photoshop programını kullanabilirsiniz.

eğer bir wordpress web siteniz varsa regenerate thumbnails eklentisini veya smush eklentisini kullanarak resimlerinizi optimize edebilirsiniz.

web site hızlandırmak için css, js sıkıştırmak

her web sitesinde kesinlikle en az bir tane bile olsa css veya js dosyası kullanılıyordur. css veya js dosyları içerisindeki boşluklar ve satırlar dosyaların boyutlarını ciddi derecede arttırıyor. sizlerde web sitelerinizi hızlandırmak için js ve css dosyalarınızı sıkıştırmalısınız.

eğer wordpress kullanıcısı iseniz wp fastest cache eklentisi ile bu sıkıştırma işlemlerini yaparak web sitenizi hızlandırabilirsiniz.

web site hızlandırmak için cache eklentisi kurmak

web site nasıl cachelenir? bir web sitesine girdiğinizde tarayıcınız web sitesindeki resim gibi materyelleri bilgisayarına indirip kaydeder ve ikinci sefer girinizde bilgisayarınızda olduğu için indirmesine gerek kalmaz… işte buda web sitelerinin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olur.

web sitemi hızlandırmak istiyorum diyorsanız kesinlikle ama kesinlikle bir cache eklentisi kurmalısınız. en basit cache eklentisi wp fastest cache

web site hızlandırmak için ıvır zıvırdan kaçınmak

eğer hızlı bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız ve googlede üst sıralara çıkmak gibi bir amacınız varsa kesinlikle web sitenize gereksiz eklentiler kurmayın ve gereksiz resimler kullanmayın. bu gereksiz kullnımlar hem web sitenizin yavaş çalışmasına hemde sunucunuza ekstra yük bindirmekten başka bir işe yaramaz.

Anahtar kelime analizi nedir? Anahtar kelime analizi nasıl yapılır?

anahtar kelime nedir? anahtar kelime yazdığınız bir yazıda odaklandığınız kelimedir. örnek olarak bu yazıda odak kelime seo ile para kazanmak, ikincil anahtar kelimlerim ise seo nedir?, seo nasıl yapılır? sizlerde bloglarınızda yazı yayınlarken öncelikle anahtar kelime analizi yapmalısınız. anahtar kelime analizi nasıl yapılır? anahtar kelime analizi yapamk için googleye yazımız ile ilgili kelimemizi yazıyor. mesela seo nedir yazalım… en aşağıya indiğimizde anahtar kelimemizle ilgili kelimeler çıkacaktır.

yukarıda ki görseldeki gibi google bize aradığımız kelimeye ilgili benzer tavsiyelerde bulunuyor. burada seo nedir bizim birincil anahtar kelimemiz olacak başlıkta ve açıklamada kesinlikle bu anahtar kelimeyi geçirmemiz gerekiyor. ve googlenin bize önerdiklerini de ikincil anahtar kelime olarak kullanacağız. bunları yazı içerisinde yazının akışını bozmadan aralara iliştirmeliyiz. ama kesinlikle mantıklı bir şekilde yapmalısınız bunu.

Kullanıcı dostu görünüm

web sitenizi tasarlarken karmaşık temalardan kaçınmalısınız olabildiğince sade ve göz yormayan temalar seçin ki ziyaretçileriniz web sitenizde dolaşırken sıkılmasın veya gözleri ağırmasın.

bu yazımızda sizlere seo nedir?, seo nasıl yapılır?, seo neden önemlidir? gibi sorunların cevaplarını verdik bu önerileri uyguladığınız taktirde googlede üst sıralara çıkmak hayal olmaktan ibaret kalmayacak.

eğer internetten para kazanmak için seo çalışması yapıyorsanız internetten para kazanmak başlıklı yazıyı kesinlikle okumalısınız.

İçerik her şeydir!

biraz klasik olacak ama doğru! içerik herşe ydir… Eğer Google‘da üst sıralara çıkmak istiyorsanız tamamen özgün ve minimum 250 karakterden oluşan yazılar yazmalısınız. tabi sadece uzun olsun diye saçma sapan cümleler kurmadan mantıklı ve anlaşılır bir şekilde aynı zamanda anahtar kelimelerimizide kullanarak seo uyumlu makale yazmalısınız.

Sitenize bir google kimliği edinin.

web sitenizi oluşturdunuz, herşey tamam şimdi sırada web sitenizi google’a tanıtma var. bunun için google search console’i kullanıyoruz. bir gmail hesabı ile kayıt olduktan sonra web sitemizi google search console’a ekliyoruz.

Backlink ağı oluşturun

Eğer googlede üst sıralara çıkmak istiyorsanız yapmanız gereken şeylerden bir diğerde web siteniz için bir backlink ağı oluşturmak. backlink ağı oluşturmak için rakip web sitelerinden kendi web sitenize link çıkışı sağlamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir