Cum. Ara 6th, 2019

Sıfırdan Blog Açarak Para Kazanma

2 min read

Merhaba arkadaşlar internetten para kazanma fikirlerindeki bu yazımızda sıfırdan blog açarak para kazanma konusunu ele alacağız. Blog açarak para kazanma internetten para kazanma fikirlerinin en popülerlerinden biridir. Ayrıca günümüzde hiçbir kod bilgisi bilmeden kolayca blog açabilir ve yönetebilirsiniz.

Sıfırdan Blog Açarak Para Kazanma

İnternetten blog açarak para kazanmak için önerdiğim alt yapı wordpresstir. WordPress haricinde blogger gibi internetten blog açarak para kazanabileceğiniz alt yapılarda var fakat bunlardan en verimlisi wordpresstir. WordPress açık kaynaklı bir yazılım olduğu için istediğiniz şekilde web sitelerinizde özelleştirmeler yapabilirsiniz.

Giriş kısmını fazla uzatmadan bizleri ilgilendiren internetten blog açarak para kazanma konusunu yazmaya başlayalım… İnternetten para kazanmak için ilk olarak  bir fikir üretmelisiniz. Ne ile ilgili bir blog açmak istiyorsunuz bir film sitesi kurarak para kazanmak mı istiyorsunuz yoksa  bir yemek tarifi sitesi kurarak para kazanmak mı istiyorsunuz buna  karar verdikten sonra sırası ile yaplıması gereken adımları internetten blog açarak para kazanmak başlıklı bu yazımızda sizlere tek tek anlatacağız…

evden blog yazarak ve reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz  nasıl mı?  Öncelikle blog konunuza karar verdikten sonra sırada bir domain almak var. Domain web sitenizin adıdır, insanlar bu domain adresini kullanarak web sitenizi ziyaret edecekler. Tabiki googleden de ziyaret alabilirsiniz fakat domain yani alan adınızın akılda kalıcı olması şarttır.

Domain, alan adı seçimi nasıl yapılmalı?

Domain, alan adı seçimi yaparken bloğunuzla  alakalı anahtar kelimenizi alan adınızın içerisinde geçirmelisiniz…Örnek verecek olursak blog ile ilgli bir blog sitesi kuracaksınız alan adınız şu şekillerde olabilir;

  • Blog Açma
  • Blog Nasıl Açılır?
  • Blog Açarak Para Kazan

Bu gibi kelime birleşimleriyle kuracağınız bloğa uygun alan adları, domainler seçmelisiniz. Domain, alan adını en ucuza godaddy den satın alabilirsiniz. İlk alımda çok ciddi indirimler yapıyor.

Hosting seçimi nasıl yapılmalı?

Domain, alan adınızı aldınız şimdi sırada hosting seçimi var hosting seçimini de Godaddy den en düşük paketi alabilirsiniz. (Başlangıç Düzeyi hosting paketi)  hem domaini hemde hosting aynı firmadan aldığınız için birbirleri ile bağlantı olacaktır. Hostinginize wordpress kurulumunu yaptıktan sonra artık arama motoru optimizasyonu yapmalısınız. Artık bloğunuzda yazılar yazmaya ve para kazanmaya hazırsınız.

Bu yazımızda sıfırdan blog açarak para kazanma konusunda yardımcı olmaya çalıştık,dilerseniz İnternetten Para Kazanma Fikirleri konumuza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir