Pts. Ara 2nd, 2019

Parayla Para Kazanma Yöntemi

3 min read

Bu yazımız da parayla para kazanma yöntemlerinden bahsedeceğiz.Kolay yoldan,kendini yormadan para kazanmak itiraf edelim hepimizin hayali.Para kazanma yolları arasında belki de en çok tercih edilen yöntem parayla para kazanma dır. Temel ihtiyaçlarımızı karşıladıktan sonra köşeye atacağımız birikim ile para kazanabiliriz.Fakat buradaki en önemli nokta,birikimlerin size düzenli olarak gelir sağlıyor olabilmesi.Aksi takdir de bu para kazanmadan çıkıp risk almak olacaktır.Şimdi lafı daha fazla uzatmadan parayla para kazanma yöntemleri nelerdir gelin hep birlikte inceleyelim.

Parayla Para Kazanma

Aslında ne iş yapacak olursak olalım ufakta olsa bir sermayeye ihtiyacımız var.Para kazanmanın en temel kuralı para kaybetmemektir.Bir diğer unutulmaması gereken nokta ise zenginlerin, uzun vadede gerçekleştiği ve bir süre sonra önemli bir gelir kaynağı haline gelen yatırımlarıdır.Yani 3 koy 5000 al yöntemi maalesef çoğu zaman hayal ürünüdür.

Para kazanmak denilince akla ilk gelen yöntemlerin başında borsa gelir.Fakat bu piyasa da eğer bilgi yok ise kaybetme olasılığınız %100’dür diyebiliriz.Ancak doğru adımlar atıldığı takdir de çok güzel paralar kazanılabilir.Bu piyasa ya girmeyi düşünüyorsanız mutlaka daha önce tecrübe ve bilgisi olan kişilerden yardım almanız gerekmektedir.

Yapılan bir araştırmaya göre dünya üzerindeki multi milyoner kişilerin %77’si yoksul ailelerden geliyor.Peki nasıl oldu da bu kadar zengin olabildiler? Bu sorunun cevabı doğru zaman da doğru yatırım yapmaktan geçiyor.Örnek verecek olursak;

Suriye’deki savaş bittiği vakit savaştan etkilenen binalar,evler ve iş yerlerinin yeniden restore edilebilmesi için inşaat sektörüne ihtiyaç duyulacağı malum.İşte burada ise bizlere fırsat doğuyor.Gündemi ve gelişmeleri iyi takip ederek Suriye’de yapacağınız bir inşaat firması yatırımı sizi multi milyoner edecektir.

Tahvil Alıp Satmak

Tahvil çoğu zaman hisse senedi ile karıştırılır ancak ikisi birbirinden farklı şeylerdir.Tahvil satın aldığınızda şirkete ya da devlete borç veren taraf siz olursunuz. Borç verdiğiniz taraf da önceden belirlenen bir tarihte ana parayla birlikte size belirli bir miktar kar ile borcunu öder.

Tahvil özel ve devlet olmak üzere 2’ye ayrılır.Devlet tahvili aldığınızı varsayarak,alım yaptığınız miktar kadar devlete borç vermiş olursunuz.Devlet ise tahvilin günü geldiğinde size ana paranızı belirli bir kar ile öder.Parayla para kazanma yöntemleri arasında en risksiz olan yöntemlerden biridir.Tahvillerin vadesi 1 yıldan uzun sürelidir.

Bono Almak

Bono’da tahvil gibi borç alacak ilişkisidir ancak ikisini birbirinden ayıran fark ise Bono 1 yıldan daha kısa vadelidir.Yine burada da özel ve devlet şeklinde 2 tür Bono vardır.Devlet tarafından çıkarılan Bono’ya hazine bonosu adı verilir.Riskiz para kazanma yöntemlerinden bir diğeri de budur.

Döviz Alıp-Satmak

Dünya ekonomisi hakkındaki gelişmeleri takip eden biriyseniz döviz alıp satarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Fakat ülkelerin ekonomik gelişmelerinin yanında siyasi kararlarını da takip etmeniz gerekir.Özellikle ABD’nin almış oldukları kararlar Dolar üzerinde sert hareketler gösterir.

Kripto Para Yatırımı

Ülkemiz de son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Bitcoin ve altcoinler de parayla para kazanma yöntemleri arasındadır.Özellikle Bitcoin yatırımı yaparak uzun vade de çok iyi paralar kazanabilirsiniz.Ancak bu piyasa da oldukça risklidir.Bu yüzden piyasayı anlayabilmek adına ilk başta küçük yatırım ile başlamanızı öneririz.

Bu yazımız da Parayla para kazanma yöntemlerinden bahsetmeye çalıştık.Dilerseniz Döviz Nedir,Nasıl Alınır? konumuza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir