Sal. Ara 3rd, 2019

İnternetten Yapılabilecek İşler Nelerdir?

4 min read

İnternetten yapılabilecek işler,çoğu zaman ev hanımları,öğrenciler veya emekliler için oldukça uygun bir gelir modelidir.Ülkemizdeki ekonomik zorluklar sebebiyle çoğu kişi tek maaşla geçinmekte zorlanıyor.Hal böyle olunca da ek gelir sağlayabilecek işlere yöneliyoruz.Bizler de bu yazımız da sizlere internetten yapılabilecek işler neler anlatacağız.Şimdi dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan bu iş modelleri nelerdir hep birlikte göz atalım.

İnternetten Yapılabilecek İşler

Günümüzün büyük bir kısmını internette harcıyoruz.Aslında bu boş geçen vakti bir gelir modeline dönüştürebiliriz. Her ne kadar toplumda internetten para kazanmak hayal gibi gözükse de bu hiç öyle değil..Sermaye gerektirmeyen, öğrenci den ev hanımı da kadar her kesime hitap eden birçok iş kolu mevcut.Bunları sıralayacak olursak;

  • İnstagram ile para kazanma
  • Youtube ile para kazanma
  • Facebook ile para kazanma
  • Pinterest ile para kazanma
  • Web sitesi ile para kazanma
  • Paketleme işleri

Şeklinde sıralayabiliriz.Yukarı da saydığım para kazanma yolları ile ayda on binlerce lira para kazanan kişiyi bizzat tanıyorum.

İnstagram İle Para Kazanma

Artık sosyal medya kullanmayan kalmadı diyebiliriz.Bunlardan en popüleri arasında da tartışmasız olarak İnstagram bulunuyor.Bu platform da ,doğru ürünü doğru kişiyle buluşturmayı başarabilirseniz mükemmel paralar kazanabilirsiniz.Yapmanız gereken tek şey,satmış olduğunuz ürün ile ilgilenen kişileri takip edip,onların tekrar sizleri takip etmesini sağlamak.Örnek vermek gerekirse;

Evinizdeki kullanmadığınız oyuncakları satmak istiyorsanız,İnstagram gönderisinin altına oyuncak ile ilgili hastag’ler koyarak kitleyi yakalayabilirsiniz.Doğru açıdan ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekerek insanların dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz.

Youtube İle Para Kazanma

Gençler arasında popüler olan Youtuber’lık artık bir gelir modeli olmuş durumda.Ücretsiz bir şekilde Youtube kanalı açarak eğlenceli,öğretici,yemek ya da günlük rutinlerinizi paylaşarak bir kitle oluşturduğunuz da Youtube ile para kazanmak çok kolay olacaktır.Burada ki en önemli nokta,özgün ve kaliteli videolar çekmekten geçiyor.Ben kamera karşısına geçmekten çekiniyoruz diyorsanız sadece oynadığınız oyunu kaydedip paylaşarak bile para kazanabilirsiniz.

Facebook İle Para Kazanma

Her ne kadar Facebook artık daha olgun insanların takıldığı platform olmuş olsa da,doğru kitleye hitap ettiğiniz de buradan ürünlerinizi satarak para kazanabilirsiniz.Facebook ile para kazanmak için illa bir şey satmanıza da gerek yok.Bir sayfa ya da grup kurduktan sonra takipçi sayınızı arttırdığınız da para ile reklam da satabilirsiniz.Aslında internet ortamında ki bütün işler kitleyi bir araya toplamaktan geçiyor.Gerisi zaten size para olarak dönecektir.

Pinterest İle Para Kazanma

Ülkemiz de daha çok popüler olmasa da,dünya genelinde birçok kullanıcısı bulunuyor.Platform sadece resim ve video paylaşımına izin veriyor.Örneğin, ev hanımısınız ve el işleri yapıyorsunuz.Bu el işlerinin fotoğraflarını Pinterest’e yükleyerek ürününüzü milyonlaca kişiye gösterebilirsiniz.

Pinterest’ten bir diğer para kazanma yöntemi ise web sitenize hit çekerek para kazanmak.Belirli botlar sayesinde web sitenizde ki resimleri Pinterest hesabınıza yükleyerek hit çekiyorsunuz.Gelen ziyaretçilere Google Adsense reklamları göstererek para kazanılabiliyor..Bu yöntemi başka bir konu da detaylı olarak ele alacağım.

Web Sitesi İle Para Kazanma

Bir web sitesi açarak site de Google reklamları yayınlaya bilirsiniz.Yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz ya da sağlık,yemek tarifleri,spor haberleri,teknoloji..vb içerikli web sitesi açarak para kazanabilirsiniz.Üstelik bunun için herhangi bir para harcamanıza da gerek yok.Bu işe Blogger tabanlı bir web sitesi açarak başlanabilir.

Web sitesi açmak konusunda daha detaylı bir konu ileri de yayınlayacağım.Sıfırdan bir web sitesi açarak nasıl para kazanılır tüm detayları konu da olacak.

Paketleme İşleri

Bazı firmalar iş yoğunluğu sebebiyle paketleme gibi ufak işleri evde yapabilecek kişilere vermeyi tercih ediyor.Bu tür firmalarla iletişime geçerek iş alabilirsiniz.Bu işi yapmak istiyorsanız,yazının altındaki yorum kısmına bilgilerinizi bırakarak iş verenlerin sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bu yazı da sizlere İnternetten Yapılabilecek İşler Nelerdir anlatmaya çalıştık.Dilerseniz Evde Para Kazanma Yolları adlı konumuza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir